obiliyo.com
  

 TurTc Türk Arama Motoru Geliştirme Projesi
   Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. BOLU
0552 705 44 14   
0552 705 44 14

destek @ turtc.com


TurTc %100 Kendi Veritabanına bağlı çalışan Milli bir Arama Motorudur, Merkezimiz : Türkiye / Bolu İlimizde bulunmakta ve Gururla Milli Çalışmanın bir ürünüdür..

TurTc Hakkında, Kim Kurdu, Kimin, Kurucusu kim gibi sorularınız için lütfen telefon numaramızdan bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.
Tek amacımız ülkemiz insanına gerçek yerli ve milli bir hizmet verebilmek,

Sevgili Ziyaretçimiz biliyoruz verdiğimiz servis yeterli değil daha, daha da iyisi olmalı fakat gücümüz çerçevesinde bu hizmeti vermeye çalışıyoruz.
Bir dizi yazışmalar yaptık, Ulusal medyaya ulaşmaya çalıştık, yerel medyalarla konuştuk fakat ülkemizde bir anlayış var ki; yapılan iş yabancı altyapı olsun adı ingilizce olsun, havalı olsun, vedahada fazlası
Zaten Abd li bunu yapmış ne gerek vardı anlayışı ve düşüncesi ile gidiyoruz.

Evet bizim neden olmasın, Bizim kimden neyimiz eksik, Sadece bu işleri yabancılar mı bilir ve yapar,

Evet eksiğimiz var bizde yerliye destek yok küçümsüyoruz biz ancak bunu yaparız diyoruz. :( yanlış...

Bize destek yok, Bizde ekonomik güç yok, neden ? eğer biz el ele verip destek olsak, dünyayı sallarız buna emin olun.
işte tamda o zaman ekonomik güce kavuşabilir kaliteyi artırıp dışa bağımlılıktan kurtulabiliriz.
 
TurTc olarak daha iyi bir altyapı ve yatırıma ihtiyacımız var bu nedenle destek olmak, Sponsor olmak isteyen tüm halkımızı iş adamlarımızı bekliyoruz.

Saygılarımızla TurTc Yönetim.
Bize Yazın


TurTc Servislerimiz : 

Arama Motoru :     www.obiliyo.com 
 www.obiliyo.com/tr
E-Posta Servisi :     www.ttposta.com   
Reklam Servisleri :     www.turtc.com/reklam/
Sosyal Platform :     www.like.tur.tc
Firma Rehberi :     www.firmakarti.com  
Web Dizin :     www.turtc.com/trdmoz/
 

 Logolarımız

 Tüm Logolar
   
 

 

 TurTc kullanıcıların neler aradığını görün

 En Aranan Kelimeler
   
 


Değerlerimiz için atılan adımlar (kısaca)

2022 Mayıs
         MARKA DEĞİŞİKLİĞİ
         TurTc Markası ile Hizmet vermekte iken bu tarihten itibaren daha Global bir isimle devam etme kararı aldık ( O Biliyo ) bu isim arama motoru için daha anlamlı daha akılda kalıcı ve Global bir isim olduğundan ayrıca TurTc isminde telaffuz sorunu yaşadığımızdan Mayıs başı itibari ile arama motoru ismimizi değiştirdik.  TurTc ismi ile de yine arama motoruna ulaşılacaktır fakat Logomuz Obiliyo Olarak görünmektedir. Siz Sevgili kullanıcılarımızın bizleri anlayacağını umuyoruz.


2021 Mart :
  
          NEDEN TURTC?
          2021 yılında, Dünya üzerindeki aktif kullanıcı sayımızı artırmak ve bu sektörde kalıcı olarak yer edinebilmek adına, hizmet vermeye emin adımlarla devam etmekteyiz. Günümüzde pek çok insan istediği bilgiye anında ulaşabilmek, aradığı ürünü bulup inceleyebilmek, bir kişinin sosyal medyadaki profiline ulaşmak, gelişen olayların içeriğine erişebilmek amacı ile arama motorlarını sıklıkla kullanmaktadır. Bu sektördeki dışa bağımlılığı azaltmak adına, Milli alt yapı, Milli isim ve Milli hizmet anlayışı ile  ‘TurTc’yi  siz değerli kullanıcılarımıza sunmaktayız. TurTc Sistemi Milli altyapıya sahip olup tümü ile kendi sunucuları ve kendi veri tabanında işlem yapmaktadır.

          MARKAMIZ TURTC
          Web ağında yer alan bilgi ve içeriğe, en kolay yoldan ve en kapsamlı şekilde ulaşılabilirliği temsilen 2008 yılında ‘Turlamak’ ( TUR ), bu hizmeti sağlarken Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edebilmek ve markamıza yansıtabilmek adına ‘Türkiye Cumhuriyeti’ ( TC )  sembollerini birleştirdik ve ‘TURTC’ markamızı oluşturduk. 13 yıldır hizmete devam etmemizi sağlayan ve bundan sonra da kat kat büyüyerek, gelişerek daha iyi ve daha nitelikli hizmet vermek için çalışacağımız itici gücümüz bizleri tercih eden siz kullanıcılarımızdır

          TURTC’Yİ KULLAN
          Siz değerli vatandaşlarımızın da markamızı tercih ederek kullanıma başlamanızı, hizmetimizi deneyimledikten sonra da çevrenize aktararak ailemizi genişletmeye yardımcı olmanızı istemekteyiz. Sizler TURTC’yi kullandıkça ve TURTC’yi paylaştıkça genişleyen kullanıcı ailemiz, bundan sonra vereceğimiz hizmet kalitesini artıracak olup, gelişim içindeki markamız için büyük itici güç olacaktır. Değerli halkımızın yanı sıra, Türkiye Milli Arama Motoru konusunda bizlere yardımları dokunacak ve markamızı büyütecek destekleri bizlere sağlayacak olan, Devlet yetkililerimizin, Radyo ve Televizyon kanallarımızın, Haber sayfalarımızın,  Yatırımcı birey ve şirketlerimizin ilgisini çekmek bizleri mutlu edecektir. Bu bağlamda, sizler kullandıkça gelişen ve dilden dile, bilgisayardan bilgisayara, telefondan telefona yayılan TurTc markamız çok daha nitelikli yerlere gelecektir.


2020 Şubat : 
         
Aramalarda Geçmişi Hatırlama, Saklama ve Silme Özelliği Eklemiyoruz. Çünkü Yabancı Arama Motorları Gibi Sizi Takip Etmiyoruz. İşimiz Sizlere Sade ve Temiz bir Arama Sunmak. Aslında Bu Konuda Eleştiriler Alıyoruz Neden Geçmişe Ulaşamıyorum veya Silemiyorum Gibisinden. Biz Sadece Kullanıcılarımızın Sorguladığı Kelimelere İsabet Eden Tüm Sonuçları Ekranınıza Getirmeye Çalışıyoruz Fakat Bazen Sakıncalı Kelimelerde Arayan Kullanıcılarımız Olabiliyor, Bu Sakıncalı Kelimelerin Arama Formunda Görünmemesi İçin Zaman Zaman Bu Kelimeleri Temizlemekteyiz. ve Bu Kelimelere Filitre Uygulamaktayız Amacımız Örf ve Adetlerimize Uygun Temiz bir Servis Sunmak.

2019 Nisan : 
         
Yoğun talep ve günümüz şartları için TurTc Masaüstü ve Mobil Temamız Güncellenmiştir. TurTc SSL Güvenlik Sertifikası ile Desteklenmekte ve Virüs Kontrolleri Yapılmaktadır.

2018 Ağustos :
         
Ülkemize ABD tarafından uygulanan yaptırımlara karşı TurTc olarak sessiz kalamazdık, TurTc nin kuruluş amacında yer alan Yabancı arama motorlarına karşı tavrımız nedeni ile Ülkemizi en iyi şekilde temsile hazırız. "TurTc" Türkiye nin arama potansiyelini karşılayacak güçe ve bilgiye sahiptir. Ayrıca Reklam sistemimiz ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
Siz kullanıcılarımızın desteği ile gücümüze güç katabiliriz. El Ele İleriye...

2018 :
          TurTc Tüm zorlukları göğüsleyerek yoluna devam ediyor devam edecek, TurTc olarak yolumuza devam ederken Devlet adamlarımızın, Haber ajanslarımızın, İş adamlarımızın desteğini görmek bizleri daha mutlu edecektir. TurTc Olarak Türk milli kültür ve maneviyatını ön planda tutarak,  ülkemizin bu sektördeki eksikliğini tamamlamak Türkiye'nin ve Dünya'nın Web arama motoru olma konusunda oldukça iddealı olduğumuzu, Türkiye'de 2018 yılında %10 luk pazar payı hedeflediğimizi gururla paylaşırız.

2014 - 2017 :
         
Sunucu sorununu çözmeliydik ve kendi sunucumuzu kurduk verileri yeni sunucumuza taşıdık ve artık Tüm Dünyaya açılmalıydık veritabanımızı genişletmek arama kapasitemizi büyültmek demekti bu uzun çalışma ve uğraşlar sonucu kendi botumuzu geliştirdik artık otomatik veri topluyorduk. Ülkemiz iş adamlarımızın desteğini ve Haber ajanslarımızdan konu ile ilgili haber yapmalarını talep ettik ama tümü bize kibarca bu işi beceremeyeceğimizi ayakta kalamayacağımızı ifade ettiler SİTEM EDİYORUZ. Oysaki ülkemizde yabancı bağımlılığı gittikçe artıyor dışarıya milli servetimiz oluk oluk akıyor iken TurTc olarak Ayakta Kalmaya Bayrağımızı Dünya ekranlarında göstermeye ant içtik.


2010 - 2013 :
        
 Bu tarihler boyunca TurTc Reklam Servisi, TurTc Posta Servisi, Hizmete sunduk artık 3 farklı web sitemiz vardı ve bunu birleştirip tek kullanıcı ile tüm işlemleri yapmalıydık ve tüm kullanıcıları bir araya topladık artık tek bir kayıt ile kullanıcılarımız Reklam, Posta ve Arama Motoru özelliklerini kullanabiliyorlardı, Kullanıcılarımıza artık 30 gün çalıştığını 3 günde tüketmeyecek bir sistem kurmuştuk artık tüm gücümüzü arama motoruna vermeliydik ki kullanmakta olduğumuz hosting hizmeti bizi barındıramıyor veri tabanımız sorgular nedeni ile çekmiyordu.


2009 :
         
02-09-2009 tarihinde ilk aramayı gerçekleştirdik işlemler manuel olarak kayıt yapılıyordu, kullanıcılarımız kendi web sitelerini giriyor ve sonra aramalarda sonuçlar listeleniyordu.


2008 :
          Yılında bir yabancı arama motorlarına verilen reklam ücreti bizi düşündürdü 3 gün içerisinde bir aylık işçilik emeği olan tutarı tüketmiş bize devam edip etmeyeceğimizi soruyordu. Düşünün bir sanal ortam var ve insan gücünün 30 günde kazanabileceği tutarı 3 günde reklam gösterdi diye tüketmişti, reklamı yapılan ürün için hiç bir talep bile yoktu. Bizi o an bir düşünce aldı NEDEN biz yabancılara bu kadar para ödüyoruz ! . Hemen çalışmaya başladık 09-04-2008 tarihinde alan adımızı tescilledik. Artık Arama Motoru TurTc oluşmaya başlamıştı.

Copyright © 2008-2018 TurTc Tüm Hakları Saklıdır..